czwartek, 28.05.2015 r.

Gwarek - Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Lubliniec
  • Tarnowskie Góry
  • Piekary Śl.
  • Lubliniec
Gwarek fedruje dla Ciebie!

Wiadomości

— Mimo tylu ostrzeżeń i informacji w mediach, niektórzy nasi mieszkańcy nadal spalają w swoich domowych piecach odpady plastykowe. Właśnie miałem interwencję mieszkanki Świniowic, która skarżyła się na takiego uciążliwego sąsiada — ubolewa Eugeniusz Gwóźdź, wójt gminy Tworóg.

Już dawno dowiedziono, że uwalniające się podczas spalania plastykowych opakowań dioksyny i furany mają silne działanie rakotwórcze. Do atmosfery wydostaje się wtedy także wiele innych szkodliwych dla zdrowia substancji. Problem jednak w tym, że osoby spalające odpady trudno złapać na gorącym uczynku, zwłaszcza że często odbywa się to po zapadnięciu zmroku.
 
Jak zauważa wójt Gwóźdź, apeli o zdrowy rozsądek, także w lokalnej prasie, nigdy za wiele, ale z pewnością potrzebne są bardziej stanowcze działania służb odpowiedzialnych za szeroko rozumiane  bezpieczeństwo obywateli. W gminie Tworóg nie ma straży gminnej, więc zadanie to spoczywa na miejscowym posterunku policji. Wójt  zapowiada, że nadal będzie stanowczo działał na rzecz likwidacji tego szkodliwego procederu.   
 
  nowe wpisy na blogach
 
www.gwarek.tv

Video: Porozmawiajmy o Funduszach Europejskich. W najbliższych latach Polska otrzyma ponad 82 mld euro z Funduszy Europejskich. W serialu z udziałem Stanisława Tyma mówimy, na co można dostać dofinansowanie, a w gazecie piszemy, gdzie uzyskać informacje.

projekt: emotstudio.eu; wykonanie: pixelirium.pl