wtorek, 04.08.2015 r.

Gwarek - Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Lubliniec
  • Tarnowskie Góry
  • Piekary Śl.
  • Lubliniec
Gwarek fedruje dla Ciebie!

Wiadomości

— Mimo tylu ostrzeżeń i informacji w mediach, niektórzy nasi mieszkańcy nadal spalają w swoich domowych piecach odpady plastykowe. Właśnie miałem interwencję mieszkanki Świniowic, która skarżyła się na takiego uciążliwego sąsiada — ubolewa Eugeniusz Gwóźdź, wójt gminy Tworóg.

Już dawno dowiedziono, że uwalniające się podczas spalania plastykowych opakowań dioksyny i furany mają silne działanie rakotwórcze. Do atmosfery wydostaje się wtedy także wiele innych szkodliwych dla zdrowia substancji. Problem jednak w tym, że osoby spalające odpady trudno złapać na gorącym uczynku, zwłaszcza że często odbywa się to po zapadnięciu zmroku.
 
Jak zauważa wójt Gwóźdź, apeli o zdrowy rozsądek, także w lokalnej prasie, nigdy za wiele, ale z pewnością potrzebne są bardziej stanowcze działania służb odpowiedzialnych za szeroko rozumiane  bezpieczeństwo obywateli. W gminie Tworóg nie ma straży gminnej, więc zadanie to spoczywa na miejscowym posterunku policji. Wójt  zapowiada, że nadal będzie stanowczo działał na rzecz likwidacji tego szkodliwego procederu.   
 projekt: emotstudio.eu; wykonanie: pixelirium.pl