czwartek, 28.05.2015 r.

Gwarek - Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Lubliniec
  • Tarnowskie Góry
  • Piekary Śl.
  • Lubliniec
Gwarek fedruje dla Ciebie!

Rozrywka

Wernisaż wystawy malarstwa Edwarda Kostki i wieczór autorski czeskiej poetki Věry Kopeckiej to propozycja tarnogórskiej restauracji "Kałamarz" na środę, 21 sierpnia. Początek — godz. 18.

Edward Kostka to malarz, grafik i projektant. Był m.in. naczelnym grafikiem wydawnictwa Ossolineum. W dorobku ma opracowania graficzne wielu książek i serii wydawniczych, zaprojektował ponad 600 okładek i obwolut. Ponadto, brał udział w wystawach malarstwa i grafiki, jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.
 
Věra Kopecká wydała 14 książek poetyckich, w tym dwujęzyczny tomik "Podzimní poselstw" (polska wersja "Jesienna wiadomość"). Poetka także fotografuje, miała wiele wystaw w Czechach i w Polsce. Zajmuje się również tradycyjnymi technikami i rzemiosłem ludowym. Organizatorami wydarzenia oprócz "Kałamarza" są Stowarzyszenie Artystów Śląskich "StAŚ" i Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.
  nowe wpisy na blogach
 
www.gwarek.tv

Video: Porozmawiajmy o Funduszach Europejskich. W najbliższych latach Polska otrzyma ponad 82 mld euro z Funduszy Europejskich. W serialu z udziałem Stanisława Tyma mówimy, na co można dostać dofinansowanie, a w gazecie piszemy, gdzie uzyskać informacje.

projekt: emotstudio.eu; wykonanie: pixelirium.pl